top of page

 O NAS

BROSZURA KLUBU

Znaczek PKŻ symbol Polskieko Klubu Żeglarskiego w Nowym Jorku do nabycia.

 

Książka 20-lecie PKŻ 

niezwykle ciekawa, pięknie wydana,do nabycia.

 

 

         Jesteśmy organizacją non-profit, zrzeszającą żeglarzy z Nowego Jorku i okolic. Od ponad 20 lat prowadzimy wszechstronną działalność skierowaną do wszystkich zainteresowanych żeglarstwem, bez względu na wiek i doświadczenie żeglarskie. Popularyzujemy żeglarstwo we wszelkich formach ciągle rozwijając naszą działalność. Organizujemy: szkolenia dla dorosłych, obozy żeglarskie dla dzieci i młodzieży, rejsy, regaty, spotkania ze znanymi żeglarzami, Bale Pirata, Żeglarską Wigilię i Żeglarską Wielkanoc, darmowe Pływania dla Polonii, Dzień otwarty dla dzieci i młodzieży - Żeglować każdy może. Współpracujemy z polonijnymi klubami żeglarskimi. Bierzemy udział i wspieramy zloty żeglarzy wschodniego wybrzeża "Polonia Rendezvous". Nasz klub jest członkiem PZŻ (Polskiego Zwiazku Żeglarskiego) i współzałożycielem Stowarzyszenia Polonijnych Klubów Żeglarskich w Ameryce Północnej PYANA. Baza żeglarska naszego klubu to kilkanaście jachtów mieczowych (Optimist, Laser, Hunter) oraz jacht morskie - "Baba Jaga" (Pearson 28). Wśród członków klubu jest wielu właścicieli jachtów mieczowych i morskich.

 

Zapraszamy do klubu !

CZŁONKOSTWO

 

Jak zostać członkiem Polskiego Klubu Żeglarskiego W Nowym Jorku?

 

 

   "Zwyczajnym Członkiem Klubu może zostać osoba fizyczna, zobowiązująca się przestrzegać Statut i założenia Klubu, wyrażająca chęć aktywnego uczestnictwa w działalności Klubu, rekomendowana na Członka Klubu przez minimum jednego z Członków Klubu na formalnym Zebraniu Klubu, po zaakceptowaniu na Członka w wyniku głosowania..." (Statut PKŻ).

   Do naszego Klubu można zapisać się osobiście na comiesięcznym spotkaniu klubowym,  wypełniając aplikację i opłacając roczną składkę oraz jednorazowo wpisowe (szczegóły znajdują się w deklaracji).

 

                     DEKLARACJA CZŁONKOWSKA

 Wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy i prosimy o kontakt.

CZŁONKOWIE HONOROWI

POLSKIEGO KLUBU ŻEGLARSKIEGO 

W NOWYM JORKU

Henryk Jaskuła

Jerzy Kleniewski

Jerzy Knabe

Witold Macko

Jerzy Porębski

Ryszard Raczyński

Andrzej Sochaj

Jerzy Wąsowicz

Zygmunt Wiśniowski

DSC05659.JPG
bottom of page